środa, 3 marca 2010

Nowa Utopia

Czarnobyl... Już przed wojną budził lęk i grozę. A wszystko za sprawą elektrowni opartej na topornej, radzieckiej technologii, która pewnego dnia postanowiła dać coś od siebie. To małe, niewinne 'coś' było sporej wielkości wybuchem serwującym radioaktywne cząsteczki. Miasto pospiesznie ewakuowano i pozosotawiono jako odgrodzoną od reszty świata zamkniętą strefę. Martwą ziemię, o której wkrótce zapomniano.

Lecz ludzie powracali. Nie było ich wielu - tylko ci, którzy naprawdę tęsknili za swoimi domami, ci, którzy nie mogli pogodzić się z nową rzeczywistością. Żyli skromnie z tego co sami wypracowali oraz tego, co udało się przemycić do strefy. Przychodziły kolejne pokolenia i tak to się kręciło. Do czasu...

Rok 2020 jest początkiem nowej ery w dziejach Czarnobyla. Mesjasz nie przyszedł, on cały czas był tu, w niedalekim sąsiedztwie miasta. W postaci stalowego kolosa, plątaniny belek, żeber i przęseł. Mesjasz przyjął nowe imię - Duga a jego siedzibą jest stacja radaru Czarnobyl-2. To on uchronił tych co wierzyli i powrócili od straszliwej kary, która dotknęła tak wielu.

Mieszkańcy Czarnobyla mogą mieć sporo racji w tym co twierdzą. Fakt dlaczego nie spadły tam bomby można próbować tłumaczyć na wiele sposobów. Błąd Molocha... albo niezamierzony sukces radzieckiej technologii. Wszakże stacja była także bazą eksperymentów radioelektronicznych. Być może w chwili odpalenia rakiet i pierwszych wybuchów impulsy elektromagnetyczne aktywowały panele antenowe, które zagłuszyły wszelkie sygnały i sprawiły, że dla Maszyn to miejsce było po prostu czarną plamą? Nie wiem. Ale jedno jest pewne, odpowiedź kryje się tam, w Czarnobylu, miejscu zagubionym pośród radioaktywnych, nieprzebytych lasów, zapomnianym przez Boga i samego Molocha.

1 komentarz:

  1. Chciałbym powiedzieć, Panowie,że odwalacie kawał dobrej roboty. Świetna inicjatywa i z przyjemnością będę śledził dalszy jej rozwój. Mam jeszcze propozycje. Wasza modyfikacja dość znacznie nawiązuje do podstawowej Neuroshimy, więc być może będziecie mogli brać udział w akcji Gamblowanie z Portalem. Po więcej szczegółow zapraszam na stronę Neuroshima.org. Napiszcie do Multideja. Pozdrawiam i życzę powodzenia i udanych sesji..

    Bartosh

    OdpowiedzUsuń